Materiál který nahrazuje kovy - Polyetheretherketon - PEEK


Ještě vylepšený PEEK

 

Pro stomatologii je PEEK ještě vyztužený diamantem. Je velmi lehký a zároveň pevný, má ideální poměr elasticity a tuhosti, odolává extrémní zátěži. Má nulovou nasákavost. Podívejte se na klinické studie a další informace:

Stáhněte si leták zde:

 


Kořenové nástavby z PEEKu

 

Jsme zřejmě první zubní laboratoř v ČR která z tohoto luxusního materiálu zhotovuje kořenové nástavby. Jsou ideální pod celokeramiku, zubní lékaři je v ústech snadno upraví na rozdíl od CoCr.   Pro 100% jistotu  vyztužujeme tenké kořenové kanálky CoCr čepem.

 


Skeletové náhrady

PEEK nahrazuje kovové slitiny i tam kde to dosud nebylo možné, tedy u skeletových snímatelných zubních náhrad.  Kovová zubní náhrada na obrázku váží 35 gramů. Stejná PEEK zubní náhrada váží pouze 8,5 gramů při stejné pevnosti. 

 


Teleskopické zubní náhrady

 

nejtypičtější a nejpoužívanější indikace materiálu PEEK ve stomatologie. Sekundární díly teleskopů i konstrukce zubní náhrady jsem zhotoveny z jednoho dílu. Protéza velmi dobře drží, je velmi lehká a prakticky nerozbitná.

 


Korunky,můstky, marylandské můstky

konstrukce z PEEKu se fasetují kompozitem, je možné je adhezivně fixovat.  Mají ideální použití na implantáty protože je díky svým vlastnostem nijak nepřetěžují.

 

 

 


Na videu vidíte jedno z mnoha využití materiálu PEEK ve stomatologii. Pacient má na 4 implantátech napevno přišroubovanou konstrukci třmenu. Na tuto konstrukci přesně dosedne konstrukce z PEEK materiálu,  která nese zubní náhradu. 

 

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab